Konkurs między grupowy ,,Piękna nasza Polska cała" undefined
Dzień Ojca

Konkurs między grupowy ,,Piękna nasza Polska cała"

,,Już w przedszkolu budzimy przywiązanie do ojczyzny,
do swego miasta, uczymy dostrzegać jego piękno, słowem kształtować uczucia, z których po latach zrodzić się może prawdziwy patriotyzm.’’

18 czerwca 2019 r. odbył się w naszym przedszkolu między grupowy konkurs wiedzy o naszej Ojczyźnie pt .,,Piękna nasza Polska cała".
Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. U nas w przedszkolu miłość do małej i dużej Ojczyzny rozwijane przez cały rok polegało na: wyjaśnieniu symboli narodowych i ich znaczenia (godło, flaga, hymn),rozwijaniu zainteresowań pięknem i bogactwem kraju z wykorzystaniem obrazów, albumów, filmów, poznaniu legend o powstaniu państwa polskiego, dostrzeganiu piękna i wartości polskiej tradycji, kultury, nauki i sztuki, przybliżaniu wybranych postaci bohaterów narodowych.
Konkurs był więc podsumowaniem zdobytej wiedzy w ciągu roku i nie tylko. Dzieci z wielką radością wykonywały zadania.

23.06.2019
Anna Bartosz