Konkurs plastyczny na najlepszy kostium z odpadów Ekozwierzaki undefined

Konkurs plastyczny na najlepszy kostium z odpadów Ekozwierzaki

KONKURS PLASTYCZNY DLA KRAKOWSKICH PRZEDSZKOLI
NA NAJLEPSZY KOSTIUM Z ODPADÓW WESOŁE EKOZWIERZAKI

"ZA SIEDMIOMA KARTONAMI, ZA SIEDMIOMA BUTELKAMI ROZCIĄGA SIĘ NIEZWYKŁA KRAINA – RECYKLANDIA. POŚRÓD PLASTIKOWYCH SKAŁ I NAKRĘTKOWYCH KAMIENI LEŻY PRZYTULNY ZAKĄTEK, ULUBIONE MIEJSCE ZABAW EKOZWIERZAKÓW. TERAZ JEDNAK NIKT NIE MYŚLI O ZABAWIE. WSZYSCY ZAJĘCI SĄ PRZYGOTOWYWANIEM STROJÓW NA DOROCZNY BAL U KRÓLA LAMUSA.
KRÓL OGŁOSIŁ, ŻE POSZUKUJE ŚMIAŁKA, KTÓRY WYKONA KOSTIUM DLA JEGO ULUBIONEGO ZWIERZĄTKA – LAMUSIĄTKA. TEMU, KTO WYKONA Z ODPADÓW NAJPIĘKNIEJSZY I NAJBARDZIEJ POMYSŁOWY KOSTIUM ZWIERZĄTKA, KRÓL ODDA – NA CHWILKĘ! – SWÓJ WYGODNY TRON ORAZ HOJNIE GO WYNAGRODZI."

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprosiło krakowskie przedszkola do udziału w nowym konkursie plastycznym "EKO-KREATORZY 2019". Zadaniem dzieci było przygotowanie w przedszkolach kostiumów wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Do konstruowania kostiumów można było wykorzystać papier, tworzywa sztuczne i metal (np. opakowania, kartony, kartki, gazety, butelki plastikowe, zakrętki, rurki, talerzyki plastikowe, puszki itp.).
No cóż! Dwa razy nam powtarzać nie trzeba było.
Przedszkolaki z grupy 8 przyjęły wyzwanie i ochoczo zabrały się za zadanie.
Najpierw była burza mózgów, gdyż zastanawialiśmy się jakiego zwierzątka kostium wykonać, aby godny był pokazania królowi Recyklandii.
Po burzliwych obradach zdecydowaliśmy, że wykonamy strój … żyrafki…. żyrafki Gabi.
Do zrobienia go posłużyły nam podkłady z kiwi, karton po pomidorach, rękawiczki gumowe, resztki włóczki, sznurówka i inne ciekawe odpady.
W ocenie kostiumów brane były pod uwagę takie aspekty jak: walory estetyczne, dobór materiałów, kreatywność i pomysłowość, a także staranność wykonania.
W konkursie wzięły udział aż 63 krakowskie przedszkola, a my …. a my zajęliśmy III miejsce !!!
Zostaliśmy zaproszeni na dzień 14 marca 2019r. na uroczystą galę wręczenia nagród, podczas której najpierw obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska – "Odwrócona bajka o Czerwonym Kapturku". Dowiedzieliśmy się z niego jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i jakie znaczenie ma segregacja odpadów, a nasz kolega, Oluś W. nawet wystąpił na scenie zostając żółtym kapturkiem i przypominając dzieciom jakiego typu odpady należy wrzucać do żółtych pojemników.
Bo nie wiem czy wiecie, ale od pierwszego kwietnia w Krakowie będziemy segregować odpady według nowych zasad – do pojemników żółtych będziemy wrzucać plastik i metal, do niebieskich papier, do zielonych szkło, a do brązowych bioodpady.
Po przedstawieniu odbyła się prezentacja zwycięskich strojów z odpadów. Naszą grupę dzielnie reprezentowała Gabrysia K.
Otrzymaliśmy dyplom i nagrody, ale nie to było najważniejsze – najfajniejsza była dobra zabawa!
Pamiętajcie razem z nami, że tylko od nas zależy jak będzie wyglądał świat wokół nas i w jakiej będzie kondycji. A wystarczy tak niewiele.
Zacznijcie już dziś!
17.03.2019