Konkurs plastyczny "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią?" undefined

Konkurs plastyczny "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią?"

Kształtowanie wrażliwości na piękno tatrzańskiej przyrody oraz konieczność jej ochrony to główny cel konkursu plastycznego zorganizowanego przez TPN pod hasłem "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią?".

Już 12 listopada przedszkolaki ze starszych grup MOTYLKI i BIEDRONKI, pod czujnym okiem wychowawczyń, ochoczo zabrały się do pracy. Różnorodne materiały i techniki plastyczne oraz ciekawe pomysły dzieci zaowocowały powstaniem 14 kolorowych prac, których wykonawcami byli: Kinga Dziubas, Madzia Wojeńska, Milenka Ziemianek, Kuba Budz, Karol Jezierczak z grupy BIEDRONKI, oraz Julka Tatar, Sabinka Mąka, Ola Para, Szymek Wolski, Kuba Nowak, Weronika Zubek, Weronika Sołtys, Marysia Guzowska,
Tereska Złahoda z grupy MOTYLKI.

10 grudnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursu. Do siedziby TPN wpłynęło 832 prace z 32 szkół podstawowych i przedszkoli Powiatu Tatrzańskiego, 222 prace to dzieła przedszkolaków. Okazało się, że wśród zwycięzców znaleźli się także nasi reprezentanci, którzy wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród.

I miejsce zdobyła Sabinka Mąka z grupy MOTYLKI,
III miejsce - Kuba Budz z grupy BIEDRONKI
oraz wyróżnienie - Kinga Dziubas z grupy BIEDRONKI.

Dzieci nagrodzono dyplomami, książeczkami oraz pomocami plastycznymi. Nagrody wręczył kierownik Działu Nauki i Edukacji Marcin Guzik i dr Marek Kot - kierownik Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

04.02.2014
Barbara Bryja