Konkurs recytatorski undefined

Konkurs recytatorski

W Publicznej Bibliotece Siemiechowie dnia 26.04.2018 został zorganizowany konkurs recytatorski. Przedszkolaki z pasją wygłaszały wierszyki. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych. Konkurs przebiegał pod hasłem "Julian Tuwim, Jan Brzechwa i M. Konopnicka moimi ulubionymi autorami wierszy". Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy.
Renata Irytowska Nowak