Konkurs recytatorski undefined

Konkurs recytatorski

16 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale odbyła się 50 edycja konkursu recytatorskiego: "Ptaki i ptaszki polne". Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności. Podczas oceny jury wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami konkursu w kategorii "Przedszkolaki" zostali:
I miejsce - Victoria Chamier-Gliszczyński - prezentująca wiersz Marii Konopnickiej "Sposób na laleczkę".
II miejsce - Piotr Minko - za recytację wiersza "Chory kotek" Stanisława Jachowicza
III miejsce ex aequo Iza Wasiniewska - prezentująca wiersz "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy oraz Hanna Zegadło - wykonaniem wiersza "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy.
Wyróżnienie otrzymały Natalia Samulak i Magdalena Markowska. Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i książki. Gratulujemy!
Jolanta Zawadzka