Konkurs recytatorski "RODZINNE WIERSZOWANIE" undefined

Konkurs recytatorski "RODZINNE WIERSZOWANIE"

Dnia 27.04.2017r. we współpracy z Gminą Biblioteką Publiczną w Goworowie w naszym przedszkolu zorganizowany został już po raz trzynasty gminny konkurs recytatorki. W tym roku konkurs pt. Rodzinne wierszowanie" stanowił jedno z zadań ogólnopolskiego konkursu "Zaczytane przedszkole" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu było zachęcanie rodziców do podejmowania wspólnych zabaw z dziećmi, a przede wszystkim wzmacniania więzi uczuciowych między członkami rodziny. Podczas konkursu dzieci recytowały wiersze o dowolnej tematyce napisane przez rodziców lub wiersze z zbiorów literatury dziecięcej promujące wartości wychowawcze. Do udziału w konkursie zaproszono oddziały przedszkolne z ternu gminy Goworowo. W konkursie poza naszymi przedszkolakami udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuninie , Pasiekach oraz Szkoły Podstawowej w Goworowie - Filia w Szczawinie. Na scenie swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 19 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Uczestnicy spisali się na medal i zgodnie z tradycją naszego konkursu wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. W tym roku było ich dużo. Nagrody książkowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Dyplomy i grę sprawnościową "Skaczące żabki" ufundowało nasze przedszkole. Ponadto dzieci otrzymały pamiętniki i banki mydlane od hurtowni "Centrum" w Ostrołęce, Kinder jajko od Państwa Bogdana , Hanny, Marzeny i Wiesława Nikodemskich, odblaskowe bransoletki ze sklepu "Hokus –Pokus w Goworowie oraz rodzinne karnety do "CUKIETERII" Pana Jacka Romanowskiego.

Dzień pełen wrażeń zakończyła wspólna zabawa wszystkich przedszkolaków połączona ze słodkim poczęstunkiem.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielkom pani Małgorzacie Gałązce, Annie Kanclerz i Arlecie Mech oraz rodzicom biorącym udział w tym ważnym wydarzeniu.

Organizator konkursu
Wiesława Wasilewska