Konkurs recytatorski - WARZYWA I OWOCE W LITERATURZE undefined

Konkurs recytatorski - WARZYWA I OWOCE W LITERATURZE

Dnia 24.10.2013 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Warzywa i owoce w literaturze". Wzięli w nim udział przedstawiciele każdej grupy przedszkolnej. Tylko najmłodsza grupa - "Jeżyków" wyrecytowała wiersz "Wpadła gruszka do fartuszka" w pełnym składzie. Pozostałe grupy miały swoich przedstawicieli.
Z grupy "Papużek" Marta Konczanin i Maja Zakrzewska zaprezentowały wiersz pt. "Warzywa". Grupę "Żabek" reprezentowli Nikodem Betański oraz Liliana Hyrycz deklamując wiersz "Arbuz".
Z grupy "Biedroneczek" wystąpili Jakub Dudek
z wierszem "Pomidor" oraz Hanna Taborska
z wierszem "Cztery jabłuszka". Grupę "Kangurków" reprezentowali: Julia Malmon i Krystyna Lewicka wierszem "Warzywa" oraz Nikola Kiedrowicz,
Weronika Kalla i Tomasz Malmon wierszem "Entliczek - Pentliczek". Z grupy "Niedźwiadków " wystąpiła Zuzanna Walenciak z wierszem "Co można zrobić z ziemniaka?" Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli mnóstwo pracy w naukę wierszy oraz w ich płynne wyrecytowanie. Nawet z tremą doskonale sobie poradzili. Zaangażowanie i wytrwałość dzieci została nagrodzona dyplomami i upominkami w postaci książeczki, ale przede wszystkim gromkimi brawami pozostałych przedszkolaków. Myślę, że największą nagrodą dla uczestników konkursu była satysfakcja z samego w nim udziału.

Relacja: Monika Sosnowska
28.10.2013