KRASNALE na zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie undefined

KRASNALE na zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie

Czy dzieci lubią bajki? Odpowiedź chyba jest jedna – TAK!

Baśnie, bajki i bajeczki choć fantastyczne, uczą i przygotowują malucha do "prawdziwego" życia. Opisane w nich perypetie, wybory, wartości – budują świat dziecka. Bajki i baśnie to pierwsze książki, z którymi nawiązuje kontakt dziecko, początkowo przy pomocy rodziców, dziadków, nauczycieli a w późniejszym czasie samodzielnie.

Skoro obcowanie z bajkami jest przyjemne i wartościowe dla dzieci, to Krasnale udały się 17 maja do Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie na zajęcia biblioteczne pt. "Baśnie, bajki i bajeczki" w ramach realizowanego programu "POCZYTAJ! – POSŁUCHAM…"

Bibliotekarze, Pani Beatka i Pan Robert, przygotowali dla dzieci wiele niespodzianek i zadań. Były zagadki związane tematycznie z baśniami i bajkami. Przedszkolaki świetnie odgadywały nazwy postaci bajkowych, miejsca akcji oraz tytuły znanych baśni i bajek. Okazało się, że znają doskonale najpopularniejsze baśnie i bajki.

Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wielu barwnych książek z baśniami i bajkami. Z uwagą oglądały bajkę pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Krasnale miały również za zadanie ułożyć w zespołach puzzle o tematyce bajkowej. Wywiązały się z niego świetnie.

Był słodki poczęstunek, były również zabawy przy wesołych melodiach dziecięcych piosenek.

Zajęcia biblioteczne bardzo podobały się przedszkolakom. Radosne i pełne wrażeń powróciły do przedszkola.

Pamiętajcie Rodzice!
Warto sięgać po bajki i baśnie, czytać je dzieciom jak najczęściej, bo zawarta jest w nich prawda o życiu i człowieku. Pozwólmy dzieciom poznać taki świat, bo może dorastając zabiorą z niego wszystko to, co najlepsze i uczynią swoje życie lepsze i szczęśliwsze.

BIBLIOTEKARZOM GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MALECHOWIE
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!