Król Maciuś Pierwszy undefined

Król Maciuś Pierwszy

Rok 2012 to rok korczakowski. W całym kraju organizowane są konferencje, konkursy, wystawy i inne imprezy związane z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Ten kochany PAN DOKTOR był polskim lekarzem pochodzenia żydowskiego, pedagogiem, pisarzem, publicystą i działaczem społecznym. Napisał wiele książek dla dzieci i dla dorosłych - o dzieciach. Jego najbardziej znane powiedzenie to myśl: "Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat". Każde dziecko i dorosły zna książkę "Król Maciuś Pierwszy".

Przygody króla Maciusia poznawały również nasze przedszkolaki - codziennie słuchały o wybranej przygodzie tego bohatera. Kasia, Weronika, Jula i Krzysio wykonali piękne prace plastyczne na konkurs organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Przeworsku pt. "Bajkowy świat Janusza Korczaka". W naszej szkole zorganizowana została wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi na której starsza grupa dzieci mogła obejrzeć rysunki o przygodach króla Maciusia wykonane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej.
12.10.2012
Selwana Szołek