"Króliczki" z wizytą w Komendzie Policji  undefined

"Króliczki" z wizytą w Komendzie Policji

24 października "Króliczki" miały okazję zapoznać się z miejscem pracy policjantów oraz poznać specyfikę funkcjonowania jednostki. Zwiedzający z dużą ciekawością przyglądali się pracy oficera dyżurnego podczas wizyty na stanowisku kierowania. Przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się pracowni techników kryminalistyki, którzy opowiedzieli na czym polega ich praca i pokazali jak wygląda pobieranie odcisków palców, a także pokazali specjalne krzesło z tabliczką do robienia zdjęć sygnalitycznych. Duże emocje wzbudził policyjny radiowóz i motocykle oraz "Niebieski Pokój" , który służy do przesłuchiwania dzieci skrzywdzonych. Dodatkowo podczas spotkania policjantki rozmawiały z przedszkolakami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i znaczeniu używania elementów odblaskowych. Przedszkolaki zadawały wiele pytań związanych z pracą policjantów a większość z nich zadeklarowała, że jak dorosną zostaną policjantami.
25.10.2012
Aneta Strzeszewska