"Króliczki" zakładały kącik przyrody undefined

"Króliczki" zakładały kącik przyrody

W minionym tygodniu dzieci z grupy "Króliczki" wybrały się na wycieczkę do sklepu ogrodniczego. Wycieczka ta była zapowiedzią hodowli, którą dzieci założyły dzisiaj tj. 18 marca 2019 r., w swojej sali przedszkolnej. Do założenia hodowli wykorzystały pojemniczki, ziemię, sadzonki cebuli, nasiona rzeżuchy podarowane przez właścicieli sklepu. Na początku zajęć dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki na temat: "Czynników wpływających na prawidłowy rozwój roślin". Kolejnym etapem zajęć było wysianie nasionek rzeżuchy, a następnie każde dziecko sadziło swoją sadzonkę cebuli. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej swobodnej działalności. Samodzielnie napełniały pojemniczki ziemią, sadziły cebulkę a na końcu ją podlewały. Dzięki takim zajęciom "Króliczki" poszerzyły swoją wiedzę na temat etapów rozwoju rośliny oraz na temat czynników niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.
Karolina Lemiesz