"Książka łączy pokolenia" - spotkanie w bibliotece - 5 maja 2014 r.

5 maja 2014 roku dzieci z grupy STARSZAKÓW spotkały się w bibliotece klubu „ŚRUBKA” z Paniami z Uniwersytetu III Wieku, które przygotowały dla nich niespodziankę literacko – teatralną. Dwie panie czytały bajki: jedna o „Roszpunce”, druga, w nawiązaniu do aktualnej pory roku, zapoznała dzieci z sympatycznym wróbelkiem Ćwirkiem, który szukał miejsca na zbudowanie gniazda („Przygód kilka wróbla Ćwirka”). Wielką atrakcją było spróbowanie prawdziwej roszpunki- warzywa o dużej zawartości witamin.
Inna pani sprawdzała czy dzieci znają popularne bajki, więc najpierw przebrana za wilka wypytała o losy Czerwonego Kapturka i innych bohaterów dziecięcych bajek a potem w nagrodę za wykazanie się wiedzą dzieci obejrzały teatr jednego aktora „Bajka o koguciku, kocie i lisku”. Starszaki serdecznie podziękowały za występy Paniom z Uniwersytetu III wieku.

Anna Słonka
wpis edytowano 2014-05-05, 20:45