Książka- mój wybór undefined

Książka- mój wybór

Zerówkowicze przygotowali prace plastyczne na konkurs "Książka- mój wybór".

Dzieci z naszej grupy bardzo lubią słuchać bajki zarówno te czytane przez nauczyciela jak i te odtwarzane z płyt CD, czytane przez znanych aktorów. Warto przypomnieć dlaczego powinniśmy czytać swoim dzieciom książki każdego dnia? Powodów ku temu jest naprawdę bardzo wiele. Dziecko, któremu czytamy książki łatwiej się uczy i dużo zapamiętuje, co w późniejszych latach ułatwia jego edukację i wzmaga chęć chłonięcia wiedzy o świecie. Książki dla dzieci rozbudzają ich ciekawość i zachęcają do zadawania pytań- opowiadajmy na nie. Przez to pociecha wyrośnie na rozumnego i błyskotliwego obywatela. Badania dowodzą, że dzieci, które miały kontakt z pięknymi baśniami są mniej agresywne i łatwiej się koncentrują.

15.04.2012
Marzena Wozińska