Kubusiowi Przyjaciele Natury undefined

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup uczestniczą w zajęciach edukacyjnych związanych z przystąpieniem naszej placówki do programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
W dniach 04.03. - 08.03.2013 r. został zorganizowany tydzień pod hasłem "MALI EKOLODZY".
Każda grupa, w ramach projektu "Wrocławskie dzieci segregują śmieci" wykonała plakat o tematyce ekologicznej oraz wymyśliła hasło ekologiczne.

1. Dzień "KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY" miał na celu zaznajomienie dzieci ze zwierzętami będącymi w naszym kraju pod ochroną.

2. W "DZIEŃ MARCHEWKI" dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo i przyniosły do przedszkola marchewki, z których wykonywały sok lub surówkę.

3. "DZIEŃ ZIELONY" był okazją do ubrania się w wiosenne barwy i rozmowy nt. zbliżającej się nowej pory roku.

4. W "DZIEŃ KUBUSIA" dzieci miały do obiadu podane pyszne kubusiowe soczki, zaś w grupach odbywały się zajęcia plastyczne.

W piątek, 08.03.2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie ekologicznego tygodnia. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat i hasło.
15.03.2013
Kamila Kołodziej - Śliwa