Kubusiowi Przyjaciele Natury undefined

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Drodzy Rodzice!

Zakończyliśmy działania ogólnopolskiego programu ekologiczno - przyrodniczego "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Podczas realizacji zadań,na terenie placówki organizowane były zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.

Przedszkolaki uczyły się doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie.
Poznawały środowisko, z których je czerpiemy.

Nauczycielki we wszystkich grupach starały się zachęcać dzieci do jedzenia warzyw i owoców.

Dzieci poznawały również sposoby ochrony środowiska naturalnego wiedząc o tym, że natura dostarcza nam wszystkich składników, których potrzebujemy do życia.

W ramach programu w przedszkolu zorganizowano "Dzień Marchewki", "Dzień soków,owoców i warzyw", "Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury" połączony z obchodami Święta Ziemi". Zimą dzieci zakładały "Ptasie stołówki" i opiekowały się ptakami; wiosną zaś zakładały w salach zielone kąciki przyrody.

Koordynator Programu Alina Okularczyk na bieżąco wysyła sprawozdania i dokumentację fotograficzną z realizacji zadań na terenie placówki.

Z radością możemy Państwa poinformować, że nasze Przedszkole uzyskało prawo do posługiwania się CERTYFIKATEM "KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY".

Mimo to nie zaprzestaniemy podejmowania działań ekologicznych i wspólnie z Kubusiem będziemy dbać o nasze środowisko.

-Alina Okularczyk-
30.04.2013