Kukułcze jajo czyli Ptasie przygody Misia undefined

Kukułcze jajo czyli Ptasie przygody Misia

Tuż przed świętami, 16 grudnia 2014 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do teatru Groteska na spektakl Kukułcze jajo czyli ptasie przygody Misia, którego bohaterem jest Miś o bardzo dobrym serduszku. Gdy pewnego razu znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo bez wahania postanawia je wysiedzieć. Decyzja ta staje się początkiem wielu zabawnych przygód, w które zamieszani są liczni mieszkańcy lasu: rozćwierkane Ptaki, przebiegły Lis i z pozoru surowy Tata Misia – Niedźwiedź. Pełna ciepła i humoru opowieść uczy, że niejednokrotnie warto schować honor do kieszeni, kiedy w grę wchodzi pomoc słabszym. Wysiadujący jajo Miś wcale nie staje się pośmiewiskiem, ale leśnym bohaterem, a w dodatku wysiaduje sobie siostrzyczkę.
Przedstawienie pokazuje, jak ważna jest tolerancja dla Inności.

Tekst i zdjęcia: mgr Lucyna Kopek
11.03.2015