Ładnie mówimy - Profilaktyka logopedyczna realizowana ze wsparciem logopedy undefined
Pierwszy Dzień Zimy

Ładnie mówimy - Profilaktyka logopedyczna realizowana ze wsparciem logopedy

Dnia 07 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu "Zdrowy Maluch".
Główne cele to: stymulowanie procesu nabywania przez dziecko sprawności, od których zależy prawidłowy rozwój kompetencji językowej i komunikacyjnej; zapobieganie powstawaniu wad oraz wspomaganie rozwoju mowy dziecka, między innymi poprzez wykształcenie umiejętności: prawidłowego sposobu połykania, odpowiedniego toru oddechowego oraz gospodarowania powietrzem; doskonalenie mowy dziecka oraz zapobieganie dysharmoniom rozwojowym dzięki usprawnianiu pracy narządów artykulacyjnych, rozwijaniu i uwrażliwianiu percepcji słuchowej, wykonywaniu ćwiczeń ortofonicznych, fonacyjnych, rytmicznych i dykcyjnych; stymulowanie rozwoju poznawczo-językowego oraz wzbogacanie czynnego i biernego słownictwa dzieci.
Dzieci wspólnie bawiły się w rytm muzyki . Poprzez naśladowanie uczyły się sprawnie wykonywać ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne i słuchowe. Wspólnie z nauczycielami wysłuchały bajki logopedycznej "Mała, sprytna Mysia" wykonując przy tym polecenia logopedy. Przy piosenkach "Kaczuszka", Jedzie pociąg " czy też "Wesoła gimnastyka" świetnie się bawiły integrując się z kolegami z innych grup.
Marta Pink