Lampion – zajęcie otwarte połączone z twórczym dla rodziców

W grupie „Motylków” odbyło się zajęcie otwarte połączone z twórczym dla rodziców. Dzieci miały okazję, pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech podczas zajęć. Na zajęciu przedszkolaki:wysłuchały wiersza J. Tuwima pt. „Pstryk!”. Zastanawiały się nad pytaniem:, Co nam daje prąd? Wzięły udział w zabawie badawczej w celu wyjaśnienia, co to są źródła światła i obserwacji zjawisk związanych z cieniem. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Były bardzo aktywne, otwarte na odkrywanie nowych możliwości. Na podsumowanie zajęcia dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne lampiony – źródła światła sztucznego, które można wykorzystać do dekoracji stołu w swoim domu.
Relacja: Maria Markowska