Lekcja dobrego wychowania undefined

Lekcja dobrego wychowania

Dnia 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj.
Przed spotkaniem poprosił krasnoludki, aby nauczyły dzieci dobrych manier.
"Krasnoludek Gutek jest niegrzeczny, obrażalski i przemądrzały. Nie słuchał rodziców i zagubił się w lesie. Na szczęście spotyka Miłkę, która chętnie wskaże Gutkowi właściwą drogę, ale dopiero wówczas, gdy Gutek stanie się grzecznym Krasnoludkiem. Ponieważ jest to trudne zadanie, Miłka postanawia udać się po pomoc do Leśnej Baby, która za pomocą swego Magicznego Parasola oraz z pomocą dzieci z widowni, zaczaruje Gutka w grzecznego i mądrego Krasnoludka, który zna grzeczne słowa oraz zasady dobrego wychowania. Gutek wreszcie przestaje być małym buntownikiem i staje się miłym, sympatycznym Krasnoludkiem." - opis pochodzi ze strony teatru Moraliet, który przedstawił nam bajeczkę.
Myślę, że dzieci zrozumiały, że lepiej być grzecznym, dobrze wychowanym przedszkolakiem niż kapryśnym, niesympatycznym psotnikiem.
11.12.2013
Beata Ćwiertnia