Lekcja dobrych manier undefined

Lekcja dobrych manier

Właściwe zachowanie przy stole, umiejętność poprawnego trzymania łyżki, czy widelca są istotne i każdego dnia doskonalone w przedszkolu, w każdej grupie, począwszy od maluszków, aż po starszaki. 6-latki radzą sobie z wszystkim nieźle. Ponadto same nakryją do stołu, posprzątają stoliki po zajęciach, pościerają ceratki.
Jak powinien wyglądać ładnie nakryty stół? Z której strony położyć nóż, a z której widelec? Postanowiliśmy odpowiedzieć sobie na te pytania, bawiąc się w restaurację. Każdy z 6-latków dostał tekturowe sztućce, talerze, szklanki, aby nakryć do stołu. Wymyślony obiad z przyjaciółmi, wspólne nakrywanie do stołu okazało się wspaniałą zabawą. Pozwoliło połączyć przyjemne z pożytecznym, zabawę z nauką, utrwalić właściwe nawyki, doskonalić wcześniej zdobyte umiejętności. To była krótka lekcja dobrych manier, dziecięcy savoir vivre...
18.06.2013
Urszula Kura