LEKCJA HISTORII undefined

"Dzisiaj wielka jest rocznica
– Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa".
/L. Wiszniewski/

Tymi słowami 8 listopada dzieci z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego Nr 27 w Kielcach rozpoczęły uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Zaprezentowały rodzicom, dziadkom oraz młodszym grupom montaż słowno - muzyczny "Polska, moja Ojczyzna".
Honorowymi gośćmi tego spotkania byli Urszula Kępkowska "Szare Szeregi" i Jan Stępień "Armia Krajowa".
Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wspomnień gości, oglądały mundury i zadawały wiele pytań.
Okazuje się, że 11 listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki, czego sami byliśmy świadkami.

Gratulujemy wszystkim obecnym na naszej uroczystości pięknej patriotycznej postawy i dziękujemy za przybycie i uwagę.

mgr Małgorzata Stańczyk

Zapraszamy do obejrzenia relacji i filmu na:
12.11.2013
Jolanta Łakomiec