Lekcja muzyki undefined

Lekcja muzyki

Muzyka sama w sobie jest czymś wyjątkowym w komunikacji międzyludzkiej. Jest formą wyrażania siebie i własnych emocji. Dla dziecka obok zabawy pozwalającej wewnętrznie odczuwać i zrozumieć świat, muzyka, gra na instrumencie staje się metodą pozwalającą rozwijać wyobraźnię, pamięć, słuch, koncentrację uwagi, czy też zdolności manualne.Jeśli chodzi o naukę gry na skrzypcach, wpływa ona na ogólny rozwój dziecka, na procesy poznawcze, koordynację ruchową, orientację przestrzenną oraz równowagę emocjonalną.
Wiedząc o tym, jak wiele korzyści niesie za sobą gra na instrumentach, zaprosiliśmy do przedszkola panią Danutę Kaluta-Jakubowską- nauczycielkę gry na skrzypcach w koszalińskiej Szkole Muzycznej.Podczas przeprowadzonej przez nią pokazowej lekcji, przedszkolaki z Przedszkola nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie mogły nie tylko zapoznać się z budową, wyglądem skrzypiec, posłuchać pięknych utworów zagranych na tym instrumencie, ale także spróbować swoich sił i samodzielnie zagrać. Chętne osoby dostały zaproszenie do Szkoły Muzycznej, aby tam zgłębiać tajniki gry na skrzypcach.
14.05.2013
Urszula Kura