Lekcja przyrody undefined
Dzień Oszczędzania Energii

Lekcja przyrody

19 maja wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Niedźwiadach. Na miejscu przywitali nas leśnicy, którzy zaprosili przedszkolaków do wspólnej rozmowy na temat lasu i jego mieszkańców. Dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance, zaskakując pana leśniczego swoją wiedzą. Dzieci spontanicznie odpowiadały na pytania: co to jest las, jakie rośliny i zwierzęta spotykają w lesie, co ludziom daje las i czym jest on dla zwierząt. Pan leśniczy oprowadził dzieci po szkółce leśnej, opowiadając o swojej pracy. Dzieci zwiedzając szkółkę , "przedszkole dla młodych drzewek", poznały czynności związane z pracą w szkółce oraz dowiedziały się, że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa, porównywały ich długość oraz wiek. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Pan leśniczy pokazał maszyny wykorzystywane do sadzenia drzew, produkcję szkółkarską i deszczownię.
Na pożegnanie, przedszkolaki w nagrodę za swoją wiedzę i zainteresowanie przyrodą, otrzymały upominki.
Wymarzona pogoda, która pozwalała na przechadzanie się leśnymi ścieżkami oraz piękno miejsca sprawiły, że wszystkim uczestnikom spotkania dopisywały humory. Dzięki tej wycieczce przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą, nauczyły się bezpiecznego zachowania w lesie i podziwiały urodę lasu wiosną.
Za niecodzienną lekcję przyrody serdecznie dziękujemy pani Ewie, panu Rafałowi i panu Wojciechowi z Nadleśnictwa Niedźwiady.

31.05.2016
Jolanta Zawadzka