LUSŁAWICKIE PRZEDSZKOLAKI RÓWNIEŻ OBCHODZĄ "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI"  undefined
Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia, jak co roku przypada własnie "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci".
W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu.

Od rana przedszkolaki uczestniczyły w obchodach tego święta.

Na wstępie dzieci dowiedziały się, że święto książki dla dzieci obchodzone jest od 1967 roku w dzień narodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, dla dzieci oraz postaci w nich występujących.
Oglądając historyjkę obrazkową przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstają książki i z czego składa się każda książka, nie tylko ta dla dzieci.
W trakcie zajęć dzieci wysłuchały zagadek, które przeplatane były różnymi zabawami i oczywiście czytaniem utworów, tym razem polskich pisarzy i poetów tworzących dla dzieci.
Panie czytały dzieciom różne baśnie, a przedszkolaki oglądając ilustracje włączały się do "czytania". Dzieci same podjęły inicjatywę oglądania książeczek dostępnych w kąciku książki, w grupach opowiadały sobie treści bajek i baśni, a w ramach zajęć stworzyły swoją książeczkę z ilustracjami ulubionych bajek i baśni.

Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich.
Wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej.
09.04.2017
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK