Magia i czary, czyli przedszkolne Andrzejki undefined

Magia i czary, czyli przedszkolne Andrzejki

Dzisiejszy dzień był niezwykły, wręcz magiczny. Czarownica Adelajda przybyła do nas i zaprosiła dzieci na magiczne spotkanie - pełne wróżb, radości i zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki dotyczącej Andrzejek i o tradycji obchodzenia tego święta. Przy zastosowaniu chusty animacyjnej tradycyjne gry i zabawy andrzejkowe zmieniły troszeczkę swój charakter. Bawiąc się sprawdziliśmy, co czeka nasze dzieciaki w przyszłości, odczytywaliśmy przepowiednie oraz powtarzaliśmy czarodziejskie zaklęcia. Były więc: wyścigi butów, wróżby z butelką, losowanie i poznanie imion wybranki lub wybranka serca, Twój magiczny kolor oraz taniec z balonem. Na zakończenie spotkania, maluszki wykonały wesołą czarownicę, naklejając kolejno elementy na kartkę. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
Monika Turek