Mali cukiernicy undefined

Mali cukiernicy

Zawodowi cukiernicy i piekarze obchodzą swoje święto 15 marca, ponieważ w tym dniu przypada wspomnienie ich patrona – św. Klemensa. Dzięki nim możemy zajadać się smacznymi ciastami czy bułkami. Dziś może warto samemu coś upichcić? Tak też zrobiły Smerfy. To właśnie dzisiaj 15 marca zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamusię Dominika, która piecze znakomite torty, ciasta i ciasteczka. Pani Karina pokazała dzieciom w jaki sposób można upiec muffinki i przepięknie je udekorować. Każdy mógł zważyć mąkę, wsypać cukier, pomieszać jedno i drugie z jajkami i upiec przepyszne babeczki. Zobaczyliśmy także jak łatwo zrobić słodziutką, kolorową masę, a później były już tylko gwiazdki, kulki, motylki, serduszka i wiele innych rzeczy zdobiących nasze wypieki. Serdecznie dziękujemy Pani Karinie za miło i "słodko" spędzony czas.
Jolanta Karska