Mali ekolodzy. undefined

Mali ekolodzy.

Realizując IV edycję projektu pt: "Kubusiowi Przyjaciele Natury" dzieci z grupy III i IV Przedszkola Samorządowego Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy, raz w miesiącu uczestniczą w zajęciach organizowanych w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia .
Zajęcia te przybliżają dzieciom piękno nadgoplańskiej przyrody, pozwalają zrozumieć zmiany w niej zachodzące oraz umożliwiają rozbudzenie świadomości i odpowiedzialności ekologicznej.
Dzieci mają możliwość obcowania ze strażnikami przyrody pracującymi w NPT oraz zobaczyć szereg filmów opowiadających o życiu nadgoplańskiej flory i fauny. Oglądając filmy, których aktorami są zwierzęta żyjące nad Gopłem, dzieci potrafią zrozumieć jak ważną rolę pełnią jako obrońcy przyrody. Miedzy innymi dlatego, systematycznie dokarmiały zimą ptaki zarówno te żyjące nad Gopłem jak i te, które widywały co dziennie w karmniku w ogrodzie przedszkolnym.
14.05.2012
Hanna Mróz