Mali Ekolodzy obchodzą Światowy Dzień Ziemi undefined

Mali Ekolodzy obchodzą Światowy Dzień Ziemi

Przedszkolaki jak przystało na Prawdziwych Ekologicznych Bohaterów wybrali się na wielką wyprawę w nieznane by zadbać o czystość naszego najbliższego środowiska. Zaopatrzone w worki i jednorazowe rękawiczki wyruszyli z misją w nieznane. Na swojej drodze spotkali mnóstwo różnych odpadów ... niektóre były nawet całkiem dziwaczne i podobne zupełnie do niczego. Dzieci jednak ekspresowo pobudziły swoją wyobraźnię i śmieci podobne zupełnie do niczego szybko nabrały materialnego i duchowego wymiaru. Zwykła guma stała się Panem Wężem, który uciekł z dzikiej Afryki ... pudełko po lodach okazało się domkiem dla myszki Mickey a stara konewka doniczką na kwiaty. Zanim się wszyscy spostrzegliśmy cała okolica lśniła czystością. Przedszkolaki dumne ze swojej pracy na koniec wyprawy wyrzucili odpady do śmietnika.

A Ty zrobiłeś tego dnia coś dobrego dla Ziemi?

24.04.2016
Natalia Szynkarewicz