MALI  KUCHARZE  Z  GRUPY  III

MALI KUCHARZE Z GRUPY III

Dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Były bardzo ciekawe kto gotuje im takie przepyszne jedzenie dlatego zapoznały się z paniami Kucharkami i pięknie im za to podziękowały. Poznawały i nazywały wszystkie urządzenia, które są potrzebne do robienia posiłków. Największe wrażenie zrobiły na nich ogromne garnki. Dzieci miały mnóstwo pytań na, które dokładnie odpowiedziały panie Kucharki. Dowiedziały się, że praca w kuchni jest bardzo ciekawa, ale też bardzo odpowiedzialna, ponieważ wszystkiego trzeba pilnować, np. tego, aby była odpowiednia ilość składników, aby wszystko na czas wyłączyć żeby się nie przypaliło i aby robić takie dobre jedzenie trzeba znać mnóstwo przepisów i wiedzieć w jaki sposób to wszystko połączyć. Na koniec dzieci dostały słodką niespodziankę. Po wizycie w kuchni, już w naszej sali, wspólnie z panią, dzieci zrobiły pyszne czekoladki, którym przedszkolaki nadały nazwę: „Czekokulki”. Małym Kucharzom bardzo podobało się wspólne tworzenie pyszności, a najbardziej ich pałaszowanie. Aby odwdzięczyć się za ciekawą wycieczkę dzieci poczęstowały swoimi czekoladkami panie Kucharki, które były z nich ogromnie dumne.