Mali majsterkowicze undefined

Mali majsterkowicze

Albert Einstein powiedział, że zabawa jest najbardziej podniosłą formą uczenia się. Wierząc w to po raz drugi zostały zorganizowane warsztaty z majsterkowania dla grupy III.
Majsterkowanie to interdyscyplinarne warsztaty, na których dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. W czasie zajęć dziecko wymyśla, projektuje, tworzy i kreuje oraz współpracuje z rówieśnikami. Każde spotkanie to eksperymentowanie z niestandardowymi połączeniami, weryfikowanie pomysłów, rozwój wyobraźni przestrzennej i trening sprawności motorycznej. Dzieci uwielbiają majsterkowanie, ponieważ robią samodzielnie coś "ze świata dorosłych" i mają tego materialny efekt.
Często zamieniają wyjazd do sklepu z zabawkami na wyjazd do stolarni, sklepu z tkaninami, akcesoriami plastycznymi lub do składu budowlanego. Dostrzegają, jakie możliwości stwarza zabawa rzeczami standardowo nietraktowanymi w tych kategoriach.
Warsztaty Szkoły Majsterkowania wzmacniają psychikę dzieci, budują pewność siebie, wiarę we własne możliwości, pomagają odkrywać talenty i przekształcać je w mocne strony.
17.02.2019
Wiola Jadach