MALI ODKRYWCY undefined

MALI ODKRYWCY

CZY MALOWANIE NA MLEKU JEST MOŻLIWE?
Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź na kolejnych zajęciach cyklu ,,Mali odkrywcy''W tym celu grupa Krasnoludków przeprowadziła kolejny eksperyment, tym razem z wykorzystaniem mleka, zabarwionej wody, patyczków higienicznych i płynu do naczyń, badając napięcie powierzchniowe cieczy. Dzieci obserwowały jak kolory pod wpływem płynu i napięcia powierzchniowego wirują, mieszają się tworząc barwne malowidła. zabawa pozwoliła dzieciom na czarowanie kolorami, które wywołało zaangażowanie i uśmiech na twarzy każdego Krasnoludka. Jest to przykład zabawy, która poprzez wykorzystanie materiałów dostępnych w każdym domu, rozwija sprawność motoryczną, rozbudza wyobraźnię i ciekawość otaczającego świata.

Joanna Topolska
Agata Warot - Pietroń