Mali ogrodnicy- grupa "Pszczółek" odwiedziła centrum ogrodnicze "Zielony Market" undefined

Wiosenne prace w ogródkach rozpoczęli nie tylko dorośli również i dzieci uczą się na przyszłych działkowców i ogrodników.

2 kwietnia sześciolatki z gr."Pszczółki" Przedszkola Samorządowego wraz z wychowawczynią Iwoną Kanas i Sabiną Pawlak w ramach projektu "Mali ogrodnicy" odbyły pieszą wycieczkę do centrum ogrodniczego "Zielony market" Dzieci miały możliwość bliskiego poznania drzew oraz krzewów ozdobnych i owocowych. Rozpoznawały wiosenne kwiaty tj. bratki, pierwiosnki itp. zachwycając się ich bogatą kolorystyką. Chłopcom najbardziej podobało się stoisko ze sprzętem i narzędziami ogrodniczymi. Dziewczynki natomiast zajęte były oglądaniem nasion. Na zakończenie każde dziecko dostało cebulkę kwiatową i nasiona rzeżuchy, które została wysiana w przedszkolnym kąciku przyrody. Po słodkim poczęstunku dzieci spacerowały oglądając przydomowe ogródki.
08.04.2014
Przedszkole Samorządowe w Miliczu