MALI PATRIOCI undefined

MALI PATRIOCI

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Dzieci z Punktu Przedszkolnego włączyły się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu", zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji dnia 9 listopada, punktualnie o godzinie 11:11 dzieci wraz z pracownikami przedszkola i Dyrektorem szkoły uroczyście zaśpiewały 4-zwrotkowy Hymn Polski. Przedszkolaki podczas zajęć poznawały symbole narodowe, a także zapoznały się z historią swojego kraju. Wykonały również piękne prace plastyczne związane z Polską.
W czwartek, 12 listopada 2020r. został zorganizowany Pokaz Mody Patriotycznej. W tym roku, ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią, udział w nim wzięły tylko dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. Mimo wszystko, po raz kolejny rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla swoich pociech piękne, patriotyczne stroje. Wśród nich byli m.in. sportowcy i kibice, pojawiła się także nowoczesna moda w biało-czerwonych kolorach. Nie zabrakło również strojów ludowych czy folkowych. Dzieci świetnie wcieliły się w rolę modeli i modelek prezentując swoje stroje na wybiegu. Po zakończonym pokazie mody, przedszkolaki świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki folkowej. To piękne świadectwo, że już od małego kształtuje się postawę patriotyczną o czym każdy powinien pamiętać.
Filmik dostępny na stronie szkoły.
22.11.2020
Joanna Komorek