"Mali przyjaciele natury" undefined

"Mali przyjaciele natury"

Dnia 26 kwietnia w lusławickim przedszkolu, oraz 27 kwietnia w przedszkolu w Zakliczynie, wszystkie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami: mgr Agnieszką Biel, mgr Krystyną Biel, mgr Edytą Olszewską-Kwiek, mgr Katarzyną Pałucką, mgr Bożeną Witkowską i mgr Katarzyną Kubik pod czujnym okiem Pani Dyrektor mgr Lucyną Gondek świętowały DZIEŃ ZIEMI pod hasłem "PRZYJACIELE NATURY", której głównym założeniem było: wyrabianie w dzieciach emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, rozwijanie postaw proekologicznych, zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony przyrody, zachęcanie do zaangażowania się w działaniu na rzecz ochrony środowiska – sadzenie nowych drzew, krzewów, ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.
Akcja przynoszenia sadzonek: drzewek, krzewów, kwiatów, ziół trwała ponad dwa tygodnie i przerosła oczekiwania organizatorów. Przedszkolaki od początku tygodnia zapoznawały się z tematyką ochrony przyrody, konieczności sadzenia drzew, ochrony przyrody itd., brały udział w wycieczce przyrodniczej, tworzyły plakat ekologiczny, natomiast w czwartek w przedszkolu w Lusławicach gościły Pana Leśniczego inż. Wojciecha Kwieka, który opowiedział dzieciom o swojej pracy w środowisku leśnym, zasygnalizował dzieciom potrzebę niesienia pomocy zwierzętom w okresie zimy,oraz opowiedział jak należy dbać o przyrodę, w jaki sposób sadzić drzewa itd. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań gościa, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, Pan Leśniczy był pod wrażeniem wiedzy jaką posiadają tak małe dzieci.
Na koniec spotkania Pan Leśniczy wraz z wychowawczyniami wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy, oraz słodycze.
Dziękujemy panu Stanisławowi Dudkowi za dostarczenie nam ziemi pod sadzonki, oraz rodzicom przedszkolaków z Lusławic: panu Markowi Kwiekowi i Dariuszowi Sitarskiemu za pomoc w sadzeniu roślin, jak również wszystkim rodzicom, którzy poprzez zakup sadzonek przyłączyli się do akcji.
02.05.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK