Mali strażnicy przyrody i zdrowia w MP3. undefined
Dzień Zdrowia

Mali strażnicy przyrody i zdrowia w MP3.

W dniu 6 kwietnia w przeddzień obchodów ,,Dnia Zdrowia" najstarsze grupy z naszego przedszkola w obecności młodszych kolegów, wyraziły swoje poglądy na temat zdrowia- w wierszach, piosenkach i inscenizacjach. Chętnie zatem obejrzano inscenizację wiersza ,,Katar" J. Brzechwy. Wysłuchano wiersze ,,Nasze porządki",, Na straganie" i te napisane wspólnie z rodzicami na różnego rodzaju konkursy o tematyce ekologicznej jak np. ,,Strażnicy przyrody" ,,Nie pal" deklamowane przez starszaków. Spotkanie uatrakcyjniono też, zagadkami i quizem na temat ,,Służby zdrowia". Z kolei w zabawie dydaktycznej ,,Moja ulubiona zupa" wszyscy mogli podpowiadać, sprawdzać, jakie produkty należy użyć do zupy typowo warzywnej, pomidorowej czy grochowej. Przy pląsach i piosenkach z nutką humoru, nikt się nie nudził, a co najważniejsze mógł się zrelaksować i lepiej zapamiętać, to co istotne w kwestii zdrowia. Spotkanie było także, okazją do zwrócenia uwagi na treść plakatów wyeksponowanych w holu przedszkola, przestrzegających np. przed różnymi nałogami mającymi zły wpływ na kondycję naszego zdrowia oraz pomocnym w uporządkowaniu wiedzy ogólnej na temat ,,Co sprzyja a co zagraża naszemu zdrowiu". Już w salach, wszyscy chętnie zjedli na drugie śniadanie jabłka, które często goszczą w menu przedszkola, jako zdrowa przekąska. Wszystkim życzymy zdrówka!
15.04.2018
Beata Janiak