"MALUCHY KOCHAJĄ RUCH" undefined

"MALUCHY KOCHAJĄ RUCH"

Publiczne Przedszkole w Drezdenku bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. W związku z tym grupa dzieci trzyletnich (Biedroneczki) wraz z wychowawcą mgr Katarzyną Sobczyńską uczestniczyła w rozmaitych zajęciach ruchowych. Do takich zajęć należą m. in. "Zabawy ruchowe na śniegu" oraz "Ćwiczyć każdy może".
"Zabawy ruchowe na śniegu" to zajęcia, które odbyły się na placu przedszkolnym. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Najpierw odbyły się ćwiczenia rozgrzewające (ćwiczenia oraz zabawy w kole), a następnie zabawy z wykorzystaniem zimowego sprzętu sportowego (sanki). Wszystkie dzieci bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia oraz brały udział w proponowanych zabawach. Najwięcej radości jednak sprawiły dzieciom zabawy z sankami.
"Ćwiczyć każdy może" to zajęcia ruchowe, w których udział wzięły dzieci wraz z rodzicami. Zajęcia te również zostały podzielone na dwie części. Część pierwsza to rozmowa przy ilustracji (pogadanka) na temat "Ruch to zdrowie". Część druga natomiast to ćwiczenia oraz zabawy ruchowe z udziałem dzieci i rodziców prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego - panią mgr Joannę Odwrot oraz jej uczennice z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku. Obecność osób spoza przedszkola początkowo wywołała u dzieci niepokój i zawstydzenie. Uczucia te szybko jednak minęły i dzieci przekonały się do nowej formy zajęć (zajęcia z udziałem gości). Chętnie wykonywały ćwiczenia i brały udział w zabawach. A i rodzicom dopisywały dobre humory.
26.03.2014
Agnieszka Mądrawska