"Maluchy kodują" undefined

"Maluchy kodują"

Od listopada 2019r. w grupie pierwszej realizowana jest innowacja pedagogiczna "Maluchy kodują". Celem tego działania jest wprowadzenie przedszkolaków w świat programowania i kodowania. Kształcenie u dzieci od najmłodszych lat umiejętności programowania, logicznego i twórczego myślenia, intuicji i wyobraźni, konsekwentnego dążenia do celu, a także rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych.
Innowacja zakłada rozwój takich umiejętności osobistych, jak zdolność do motywowania samego siebie, inicjowania nowych rozwiązań, komunikowania się w zespole, wiara we własne siły i możliwości.

Pierwsze zajęcia w ramach innowacji odbyły się w czasie obchodów "Dnia postaci z bajek".
Zadaniem dzieci było określenie położenia przedmiotów na macie do kodowania.

Kolejne zajęcia - "Jesienna pogoda" były okazją do rozwijania umiejętności dostrzegania, a następnie kontynuowania rytmów powtarzających się przedmiotów.

Zapraszamy do galerii zdjęć !
15.01.2020
Anna Gutter