Maluchy poznają zawody - spotkanie z górnikiem w grupie "Słowiki" undefined

Maluchy poznają zawody - spotkanie z górnikiem w grupie "Słowiki"

Dnia 3 grudnia br., czyli przeddzień "Barbórki", czyli święta górniczego, dzieci z gr. "Słowiki" gościły pana Andrzeja - górnika, który odwiedził przedszkolaków w górniczym mundurze galowym.
Pan Andrzej opowiadając o pracy w kopalni czy opisując poszczególne elementy stroju górniczego, używał słów w gwarze śląskiej. Część dzieci znała wybrane śląskie słowa a inne dopiero je poznawały.
Przedszkolaki mogły również dotknąć pióropusza czy guzików w mundurze górniczym.
Na zakończenie dzieci wręczyły laurkę i złożyły wspaniałemu gościowi życzenia z okazji zbliżającego się Święta Górnika.
Bardzo dziękujemy mamie Tymoteusza S. za zorganizowanie spotkania z górnikiem i możliwość zapoznania dzieci z zawodem najbardziej charakterystycznym dla naszego regionu.
07.12.2019
Karolina Wydmuch