Maluszki majsterkują ! undefined

Maluszki majsterkują !

Maluszki postanowiły troszkę pomajsterkować i wykonać zabawkę dla siebie. Dzieci z grupy II uczestniczyły w warsztatach, na których tworzyli własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi, drewna i innych materiałów. W czasie zajęć dzieci wymyślały, projektowały, tworzyły i kreowały oraz współpracowały z rówieśnikami. Na początku dzieci wymyśliły zabawkę i to jak ma ona wyglądać, z czego ma być zrobiona i jaką ma mieć funkcję. Po wymyśleniu zabawki dzieci zaczęły tworzyć. Warsztaty były przepełnione eksperymentowaniem z niestandardowymi połączeniami. Proces wymyślania, poszukiwanie materiałów, inspiracji, testowanie wymyślonej przez siebie zabawki sprawiło, że zabawa samodzielnie zrobionymi akcesoriami miała zupełnie inny wymiar. Można oczywiście kupować gotowe zabawki, ale dzieci stwierdziły, że wolą stworzyć je samodzielnie. Dzieci były szczęśliwe, bawiąc się zabawką stworzoną przez siebie.
02.06.2018
Wiola Jadach