MALUSZKI OSIĄGAJĄ SUKCESY undefined

MALUSZKI OSIĄGAJĄ SUKCESY

Dzieci z grupy Ib świetnie opanowały taniec i przyśpiewki góralskie. Postanowiły pochwalić się swoimi umiejętnościami przed szerszą publicznością. Zgłosiliśmy się do udziału w dwóch konkursach. Celem tychże konkursów było zapoznanie dzieci z pięknem kultury ludowej i żywe uczestnictwo poprzez naukę i prezentację tańców i przyśpiewek z wybranego regionu Polski. Dzieci pięknie zaprezentowały się na scenie, dlatego też oczarowały jury.
W II wojewódzkim międzyprzedszkolnym konkursie tańców i przyśpiewek regionalnych "Na ludową nutę", którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe Nr 145 w Krakowie, przy ul. Poronińskiej 7 - zdobyły II miejsce. Natomiast w I Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Ludowych "Tańcujże dobrze", którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 180 w Krakowie zdobyły III miejsce.

Tekst i zdjęcia:
Lucyna Kopek