Mały gest a znaczy tak wiele  undefined

Mały gest a znaczy tak wiele

Antek ma 8 lat. Jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 na ul. Dygasińskiego w Krakowie. Jego dzień w zerówce rozpoczyna się około godziny 8.00 rano a kończy przed 15.00. Ważnymi jego elementami są zabawa z kolegami (ma ich w grupie troje), toaleta i posiłki, nauka komunikacji, zajęcia plastyczne, zabawa w materiałach sypkich i sali żywiołów.
Inne zajęcia niż u dzieci w wieku Antka, bo Antek jest inny. Urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Karmiony jest dożołądkowo przez specjalną sondę. I w przyszłym roku szkolnym pójdzie do pierwszej klasy.

To właśnie dla Antka zbieramy plastikowe nakrętki. W tym roku szkolnym, do tej pory zebraliśmy 360 kg. Firma EKOPOLDEX z siedzibą w Jaworniku koło Myślenic, zajmująca się przetwarzaniem odpadów plastikowych współpracuje z Fundacją "Zdążyć z pomocą", której podopiecznym jest Antek. Za każdy kilogram posegregowanych nakrętek przekazuje na indywidualne konto podopiecznego 1,30 PLN. A więc w tym roku szkolnym 468,00 PLN. O 104,00 PLN więcej niż w roku ubiegłym.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę nakrętek dziękujemy

Koordynacja zbiorki nakrętek, tekst i zdjęcia: Ewa Walczak
21.05.2015