Mały miś w świecie wielkiej literatury, Kangurki, 11.2016 r. - 02.2017 r. undefined

Mały miś w świecie wielkiej literatury, Kangurki, 11.2016 r. - 02.2017 r.

Przedszkolaki z grupy Kangurków wspólnie ze swoim grupowym misiem Milusiem, wzięły udział w ogólnopolskim projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury".
"Mały miś w świecie wielkiej literatury" to projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC" oraz patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Projekt rozpoczął się 25 listopada 2016 r. w związku z obchodami "Światowego Dnia Pluszowego Misia".
Nasz grupowy miś Miluś, odwiedził przedszkolaki z 9 przedszkoli w całej Polsce, a były to przedszkola w: Gdyni, Koszalinie, Sulejowie, Zabielu, Wrocławiu, Słupnie, Dobrczu, Łęcznej i Kurowie. W każdym z przedszkoli został bardzo miło i ciepło przyjęty. Przedszkolaki z naszej grupy gościły w swojej sali misie z wyżej wymienionych miast. Każdy z gościnnych misiów wspólnie z Kangurkami uczestniczył w popołudniowym czytaniu bajek.
Nasz Miluś powrócił do przedszkola z ponad 3 miesięcznej podróży – serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzienniczka podróży, który znajduje się zaraz przy gazetce z pracami grupy Kangurków.

Aleksandra Szwagrzyk

24.02.2017