Mały Polak w Unii Europejskiej undefined

Mały Polak w Unii Europejskiej

Przez cały tydzień przedszkolaki "podróżowały" po krajach Europy, które zrzeszone są w Unii Europejskiej. Poznały Syriusza - maskotkę dla dzieci w Unii Europejskiej. Swej nazwy unijnej maskotce użyczyła najjaśniejsza gwiazda, każde państwo członkowskie ubiera Syriusza nawiązując do swojej kultury i tradycji. Przedszkolaki najpierw "pojechały" do Holandii, gdzie poznały niezliczone gatunki tulipanów. Podróż do Hiszpanii nie obyła się bez corridy i torreadorów oraz wspaniałego tańca flamenco. Będąc we Włoszech dowiedziały się, że jest tam państwo Watykan, w którym mieszka papież Franciszek i, że z Włoch pochodzi pizza. Dzieci utrwaliły również wiedzę o naszym kraju ucząc się hymnu Polski i rozpoznając symbole narodowe. Przedszkolaki opowiadały również o swojej miejscowości - o Studzianie - i przypominały sobie swoje adresy zamieszkania.
21.03.2014
Selwana Szołek