MAM GEN WOLNOŚCI  patriotyzm dziecka – Święto Odzyskania Niepodległości  undefined

MAM GEN WOLNOŚCI patriotyzm dziecka – Święto Odzyskania Niepodległości

Budowanie u dzieci świadomości, że należą do wspólnoty ludzi, zamieszkujących ten szczególny skrawek Ziemi zwany "Ojczyzną", jest zadaniem niełatwym, lecz pasjonującym. Dzięki niemu wracamy do własnych pierwszych doświadczeń związanych z poznawaniem historii rodziny, rodzinnego miasta czy wsi, a potem całej Polski, polskich legend i tradycji, piękna polskich obyczajów, krajobrazów.
W procesie wychowawczo-dydaktycznym naszego przedszkola, obejmującym całość wpływów i oddziaływań kształtujących rozwój dziecka oraz przygotowujących go do życia w społeczeństwie, bardzo ważną rolę odgrywa ta strona działalności, która kształtuje uczucia patriotyczne i przywiązanie do Ojczyzny.
W tym roku obchody związane z Dniem Odzyskania Niepodległości w Naszym Przedszkolu zorganizowano nieco inaczej - mianowicie dzieci 11 listopada w niedzielę o godzinie 10.00 w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce patriotycznej dla większej "publiczności". Występ dzieci został przyjęty ciepło i ze wzruszeniem przez zgromadzonych w kościele parafian i gości oraz przez samego księdza proboszcza Jacka Piekielnego. Piosenki i wierszyki, które śpiewano i recytowano podkreśliły doniosłą rolę Ojczyzny i patriotyzmu w wychowaniu dzieci. Kształtowanie miłości do Ojczyzny u młodego pokolenia jest i będzie jednym z najważniejszych zadań tak dla nas jak i dla całego społeczeństwa. Pamiętać przy tym należy, że miłość nie jest biernym doznawaniem, a działaniem czynnym dążeniem do rozwoju i szczęścia. Takiej miłości do Ojczyzny należy uczyć już w przedszkolu i my małe przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Daniszynie o tym wiemy.

Zdjęcia można obejrzeć

15.01.2013