Mama Majki czytała Misiom undefined

Mama Majki czytała Misiom

Dnia 10 stycznia br. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", grupa Misiów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku gościła mamę Mai, która odwiedziła przedszkolaki wraz z młodszą córeczką Alicją. Mama Majki przeczytała przedszkolakom dwie baśnie. Pierwszą z nich była pouczająca historia braci Grimm pt. "Wilk i siedem kózek", opowiadająca o przebiegłym wilku, który pod nieobecność koziej mamy, chciał dostać się do jej domu, żeby zjeść koźlęta. Drugi utwór to baśń H. Ch. Andersena pt. "Brzydkie kaczątko", której główny bohater, różniący się wyglądem od pozostałych kaczątek, był przez nie wyśmiewany i odtrącany, przez co czuł się bardzo nieszczęśliwy. Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów baśni i oglądały kolorowe ilustracje w książce. Na zakończenie spotkania Misie podziękowały mamie Mai za wizytę, która poczęstowała je słodkościami. Następnie dzieci rozmawiały na temat baśni i wyciągając wnioski z ich treści, utrwaliły ważne zasady dotyczące bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi oraz właściwego zachowania się wobec innych. Na koniec każdy wykonał obrazek pięknego łabędzia, w którego przeobraziło się baśniowe kaczątko.
20.01.2018
Ewa Chylińska