Mamo, tato wolę wodę!

W ramach realizowania programu edukacyjnego "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ" dzieci z grupy "Motylki" wzbogacały swoją wiedzę na zajęciach na temat pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka oraz jej znaczenia dla całego środowiska. Rozwiązywali zagadki słowne, słuchali opowiadań o przygodach Superbohaterów Zosi i Krzysia oraz Zdrojka, a także tworzyli grupowe oraz indywidualne prace plastyczne oraz wspólnie stworzyli "Kodeks przyjaciela lasu", w którym zostały spisane i omówione zasady panujące w lesie. Kodeks potwierdzili odbiciem swojej rączki maczanej w zielonej farbie, z którego powstało drzewo. Ponad to dzieci poznały pojęcie segregowania śmieci oraz samodzielnie segregowali odpady do odpowiednich pojemników. Przy całej realizacji programu dzieci zawsze pamiętali o piciu wody oraz racjonalnym korzystaniu z niej w łazience. Dodatkowo z małą pomocą dorosłych nabierają nawyku podlewania roślin.
Dzieci z grupy "Motylki" wraz z rodzicami Świętowali Dzień Wody, który przypada 22 marca.
wpis edytowano 2018-04-12, 23:32