Mamo, Tato wolę wodę"  undefined

Mamo, Tato wolę wodę"

" Wszystkie istoty ciągną do wody i wokół niej organizują swoje życie. Podobnie ludzkość. Sercem każdej społeczności jest woda: wielka jak morze albo mała jak źródełko".

Już dobiegła końca realizacja w naszym przedszkolu I etapu konkursu pod nazwą " Mamo, Tato, wolę wodę". Raport z naszych działań złożyliśmy drogą internetową do końca grudnia 2012 roku. Dzięki realizacji zadań wyznaczonych w regulaminie konkursu nasi wychowankowie mieli ponowną okazję do wzbogacenia swojej wiedzy na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka. Prowadzeni przez nauczycieli eksperymentowali i poznawali właściwości wody, doskonalili nawyki zdrowego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia, zdobywali wiedzę o występowaniu wody na świecie i uświadamiali sobie jej życiodajne znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt. Zaś postać Zdrojka jest wszystkim znana i niesie ze sobą przesłanie ciekawej wodnej przygody. W radosnych zabawach rytmiczno - ruchowych i spontanicznym działaniu plastycznym dzieci okazywały swoje emocje i nastroje, które pozytywnie wpływały na ich postawy i podejmowane działania. Chętnie uczyły się rymowanki z listu Zdrojka, która brzmi następująco:
" Każdy człowiek wie, że aby zdrowo żyć, trzeba:
5 posiłków dziennie jeść, ruszać się i wodę pić".
Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć z naszych zabaw i wspólnych działań programowych:
07.01.2013
Barbara Górna