Manufaktura cukierków undefined

Manufaktura cukierków

Ciuciu Cukier Artist to Najmniejsza na Świecie Fabryka Cukierków. Łakocie produkowane są tu ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII – wiecznych małych manufaktur.
Fabryczka jest drugą w Polsce obok gdańskiej manufaktury. Jest prawdopodobnie najmniejszą na świecie Fabryką Słodyczy, ponieważ działa zaledwie na 50 metrach kwadratowych.Wszystkie słodycze wytwarzane są tu w 100% ręcznie, bez ulepszaczy, przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników. Fabryczka zaprosiła dzieci z grupy 8 na ulicę Grodzką 38 w Krakowie do Krainy Słodyczy na pokaz, podczas którego obejrzały od początku do końca, jak tworzone są tam cukierki i lizaki, poczuły aromat unoszący się podczas produkcji i spróbowały ciepłego jeszcze cukierka, własnoręcznie wykonały swojego lizaka, a na koniec warsztatów dzieci otrzymały Certyfikaty Młodych Karmelarzy.
17.03.2019
Wiola Jadach