MARCHEWKOWO- ZNACZY ZDROWO! undefined

MARCHEWKOWO- ZNACZY ZDROWO!

Dzień 25 października dla przedszkolaków był bardzo wyjątkowy. Tego dnia po raz pierwszy świętowaliśmy Urodziny Marchewki. Od rana dało się zauważyć, że jest to szczególny dzień, ponieważ dzieci ubrane w pomarańczowe stroje przyniosły do przedszkola marchewki.

Jak przystało na urodziny, rozpoczęliśmy je odśpiewaniem "STO LAT" naszej zdrowej i pysznej marchewce. Następnie śpiewaliśmy "warzywne" piosenki: "Na marchewki urodziny", "Na straganie" oraz "Ogórek" – tańcząc skocznie do nich. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, konkursach i zajęciach plastycznych. Wszystkie buzie śmiały się, kiedy trwały zawody z marchewką w roli głównej. Dzieci uczestniczyły w konkurencji zjadania na czas, marchewki nawleczonej na nitce, a także w zawodach na najlepszego marchewkowego kelnera. Wszystkie "Krasnoludki" wracały do domów z emblematami marchewek na ubrankach i wesoło rymowały:
Jem marchewkę na surowo, bo to smacznie, bo to zdrowo!

20.01.2014
Magdalena Wylotek