Marcowy poranek muzyczny undefined

Marcowy poranek muzyczny

Po raz kolejny w tym roku przedszkolaki gościły w Willi NOT w Sierszy na Poranku Muzycznym.
Tym razem tematem była muzyka filmowa- światowa i rodzima polska.
Artyści dostarczyli małym widzom nie tylko bodźców słuchowych, ale i wzrokowych. Otóż brzmiącej muzyce filmowej towarzyszył prezentowany na rzutniku
fragment obrazów pochodzących z danego filmu.
Spotkanie rozpoczęto od słynnej muzyki Wojciecha Kilara do Poloneza z filmu "Pan Tadeusz". Zaraz po niej zabrzmiała muzyka do Walca z "Nocy i dni", którą skomponował Waldemar Kazaniecki.
Zarówno muzyka, jak i obrazy były przyjemne dla oka i ucha. Jednak ku zaskoczeniu artystów najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła muzyka Johna Williamsa do filmu "Gwiezdne wojny" i "Harry Potter". Dla nas wychowawców to nie było jednak zaskakujące. Wiadomo, co dzieci oglądają.
Pod koniec spotkania zrobiło się bardzo wesoło, gdyż zaprezentowana została muzyka kina animowanego, do doskonale znanej dzieciom bajki "Reksio".
Po półgodzinnym muzycznym spotkaniu dzieci z uśmiechem powróciły do przedszkola.
Wieslawa Dudek